Álex Baena vastuoluline väljasaatmine kadunud Llaneza austamise eest

Álex Baena sai pärast Villarreal-Almerías värava löömist vastuolulise väljaviskamise. Kollase meeskonna ääremängija tõstis särgi üles, et avaldada tänusõnu José Manuel Llanezale, Grogueti meeskonna ajaloolisele direktorile, kes suri eelmisel neljapäeval pärast kuudepikkust võitlust haigusega. Baena tõstis särgi üles ja võttis selle pea taha, mille reeglid karistavad kollase kaardiga. Kohtumise kohtunik Burgos Bengoetxeast hetkeemotsioonist ei lasknud ning andis kogu Estadio de La Cerámica umbusklikult mängijale kollase kaardi.

Vaid kuus minutit varem oli Baena näinud esimest kollast kaarti Leo Baptistao raske löögi eest, mille tähistamine maksis talle mängust väljaviskamise.

Protestides karistati ka Pau Torrest, samas kui pingil olnud Morlanes sai samuti väljaviskamise.

Hoolimata sanktsiooni karmusest ja rohkem sellisel põhjusel nagu tähendus, on määrus antud juhul kohtuniku poolel. Burgosest pärit Bengoetxea tegi kollase kaardi saamiseks makse õigesti, kuna Baena tõstis särgi tema pea kohale. "Mängija, kes võttis särgi seljast või kattis sellega pea, tuleb noomida," ütleb reegel.

Baena värav viis seisu 1:1 kohtumises, kus Almería oli esimesel poolajal Melero väravaga juhtima asunud.

ABC kohtuniku Martínez Montoro sõnul pidi Medina Cantalejo kogu valu südames manitsema Sergio Ramost, et ta tegi sama ja näitas Antonio Puertale sõnumit.

Almeria linnas Roquetas sündinud Álex Baena saabus Villarreali noorteakadeemiasse kõigest 11-aastaselt. See on üks ilmekamaid näiteid heast tööst, mida Llaneza tegi karjääriga, algul klubi spordidirektori ja juhina ning hiljem volikogu liikmena delegaadi ja asepresidendina, kusjuures viimane oli ametikoht kuni surmani. leukeemia tõttu.

Kummaline mängustsenaarium sisaldas siiski üllatust. Kümnega Villarreal kasvas ja võitis mängu Jacksoni lisaajal väravaga. Llaneza avaldas austust oma figuuri kõrgusele.