Obilazeći prve pozicije J80 španskog prvenstva

National J80

Ukupno šest osporavanih testova, mora se isključiti najgori rezultat. Regatna staza Islas Cíes smještena preko južnog otoka. “Alboroto” nastavlja da vodi sa četiri boda prednosti

17/09/2022

Ažurirano u 21:46

Hajde na 330° intenziteta između pet i osam čvorova, sa pomalo teškim početkom drugog dana za Komitet, ali da je tokom dana uspio osporiti ukupno tri testa dodajući ukupno šest za prvenstvo i da se odbacivanja mogu primijeniti na najgori rezultat.

Četvrto kolo španskog prvenstva J80 osvojio je “Okofen” Javiera de la Gándare, a slijedili su ga “Palibex” Guillerma Gonzaleza i “Etnia Barcelona” Perua Múguice. U petom je pobijedio kantabrijski “Avator Mercury” Jaimea Pirisa ispred “Solintal” Ignacia Camino, “Alboroto” Ameneira, “Okofen” Gándare i “Biobizz” Josea Azquete; nema off-line u ovom testu u izlazu.

Sa pet testova, vodstvo prvenstva i dalje je u rukama “Alborota” Juana Ameneira sa 8 bodova, koji ima prednost od 6 bodova u odnosu na drugi “Solintal” i 7 bodova u odnosu na treći “Okofen”; pa će proslava poslednjeg testa drugog dana obeležiti ko će jednog dana nedostajati budućem pobedniku nacionalnog.

Danas, u subotu, oko šest sati popodne, dat je start šestog testa, koji je osvojio "Okofen", a zatim "Cleansailing" Chisco Catalána i iznenađujući "Ferralemes" Rosario García na trećoj poziciji, četvrti Mjesto za "Alboroto" i peto mjesto za "Spaco" od Santiago Estéveza koji ima pojačanje Antóna Paza.

U privremenom generalnom plasmanu “Okofen” Javiera de la Gándare dijeli četiri boda sa vodećim “Alboroto” na drugoj poziciji, uključujući prodaju od 5 bodova u odnosu na treće mjesto Ignacia Camino-a “Solintal”.

Posada Ameneira mora da gazi veoma fino tokom poslednjeg dana J80 španskog prvenstva u organizaciji Monte Real Club de Yates de Baiona, koje će se održati sutra, u nedelju, 8. septembra, ako namerava da osvoji titulu nacionalnog prvaka na monotipu “ Alboroto «.