Гуардиола и Симеоне, ръчен дуел

Хавиер АспронПОСЛЕДВАМ

Двубоят на стилове между Гуардиола и Симеоне не остави тактически гений и даде началото на играта, която всички чакаха, в която всеки изпълни ролята си. Победата бе взета от местния треньор, но по точки, без да може да надделее, оставяйки вратата отворена за евентуален отговор при завръщането на аржентинеца, който също не си тръгна много разстроен.

Двамата мениджъри пристигнаха на мача в еднакви дрехи, защитени от дъжда и студа в Манчестър със същото дълго тъмно палто. Така те прегърнаха vers. Те също така приеха много подобен жест, докато чакаха началния удар на съответните си пейки, със стиснати ръце и лакти на бедрата, докато осъзнаваха сцената.

Единствената осезаема разлика беше знакът на кръста, с който аржентинецът получи старта.

Веднага след като той започна да търкаля топката, двамата скочиха в техническата зона и той почти не седна отново. В двубоя от суетене и индикации гостуващият треньор беше по-вулканичен, не можеше да се задържи, докато затягаше връзките с четвъртия рефер. Гуардиола, с ръце в джобовете, по-сдържан жест, също не спря, когато крещеше инструкции на един от играчите си.

На дъската Гуардиола се опита да се докопа до Атлетико, като постави Кансело като друг полузащитник и натрупа играчи на дясното крило. Но не беше там, където играта неравномерна. Симеоне, способен да рецитира ръководството за този тип мачове наизуст, отговори, като изплете две линии по петима играчи и обърна малката си атакуваща игра на същата страна. „Те са майстори на отбраната“, призна той след Гуардиола. „В праисторията сега и след сто хиляди години атакуването на формация 5-5 е много трудно. Няма място."

„Търсихме близък мач и ще отидем да играем с голямо смирение и ентусиазъм в Мадрид“, отговори Симеоне за плана си за този първи мач. „Те отбелязаха 60 гола на този стадион в последните двадесет мача“, каза той, повдигайки вежди.

Неефективността на отбора му, която продължи през първото полувреме, успя да отчайва Гуардиола, който превърна разочарованието си в безкраен диалог с Хуанма Лило на лов и улови една брилянтна идея. Той го намери с влизането на терена на Фил Фодън, който едва отдели две минути за асистенция на гола, с който Де Бройне прекъсна мача.

„Винаги трябва да засадите нещо по-добро“, завърши Симеоне, като обясни възможностите на екипа си в „Метрополитано“. "Ще се състезаваме, доколкото можем." „Подозирам, че ще бъде мач, подобен на този, който видяхме в минутите след гола“, каза Гуардиола, който все още няма всичко, за да стигне до полуфиналите: „Спечелихме мач, реваншът остава и ще видим”.