Последни спортни новини за днес неделя, 3 април

Ако искате да научите повече за новините, ABC предлага на читателите обобщение на най-важните заглавия от неделя, 3 април, които не бива да пропускате, като например:

Обобщение и голове на Селта 1 – Реал Мадрид 2: Мадрид побеждава с дузпи за спокойствие

Обобщение и цели на Атлетико 4 – Алавес 1: Атлетико се казва Жоао Феликс

Така бяха трите дузпи, извършени от Селта де Виго срещу Реал Мадрид

При победата на Реал Мадрид във Виго, изпълнена с противоречия, реферът Гонсалес Фуертес изнесе много дузпи в полза на Реал Мадрид. Бензема отбеляза първия, пропусна втория и отново отбеляза трети, за да подпише крайното 1-2, балсамична победа за хората на Анчелоти след провала на класиката, която успокои водите в навечерието на първия мач от четвъртфиналите срещу Челси на Стамфорд Бридж.

Инциденти с насилие между ултрасите на Мадрид и Селта във Виго

Няколко очевидци увериха, че ултрасите от Реал Мадрид (стогодишнина от качулка) и Селта де Виго са устроили жестоки инциденти този следобед в галисийския град, който ще бъде домакин на мача между двата отбора на стадион Балаидос от 18:30 часа.

Обясненията за анулирания гол срещу Галхардо в Селта-Реал Мадрид

Първата част на Селта-Реал Мадрид вече имаше екшън, който породи гняв у Селта и феновете на Виго. В 39-ата минута център на Нолито от левия фланг изведе Галхардо до дъното на мрежата с малко напрегнат удар с глава.

Aldeguer потвърждава най-ранния полюс в историята на Moto2

Испанският Moto2 състезател Фермин Алдегер (MB Conveyors SpeedUp) запечата дълга и перфектна събота с полпозишън в Гран при на Аржентина, най-младият в междинната категория на Световното първенство, изпреварвайки своя сънародник Аугусто Фернандес (Red Bull KTM Ajo).