Къде да гледате мача на Реал Мадрид срещу Сити днес по телевизията и онлайн на живо: Завръщане в Шампионската лига

Заложен е цял финал на Шампионска лига. А на терена всичко се решава. Манчестър Сити и Реал Мадрид ще играят полуфинал в Шампионската лига на 17 май. За момента абсолютно равенство след 1-1, с което завърши мачът на "Сантяго Бернабеу". Винисиус и Де Бройне вкараха, гърба на звездите, които ще се завърнат, беше решаващ на стадион Етихад. В този двубой Хааланд не можа да блесне, отменен от отбелязването на Рудигер. Това беше един от ключовете на играта.

Резултатът ще бъде на Сити Колизеум, стадионът, който придружаваше първия полуфинален мач в Шампионската лига миналия сезон, мач, който завърши с победа 4-3 за „сините“. Де Бройне и Габриел Хесус спечелиха предимство пред хората на Гуардиола, а Бензема намали разликата преди почивката. При подновяването Фодън направи 3-1, а веднага след това Винисиус направи 3-2. Бернардо Силва и Бензема от дузпа затвориха сметката на електрическата част, която също остави всичко отворено за връщането.

Наградата за победителя е място на финала на 10 юни на стадион "Ататюрк" в Истанбул. За Мадрид това би бил 18-и финал (с 14 титли). В този случай на Манчестър Сити ще бъде вторият път, в който те участват в решаващата част, след като го направиха за първи път през 2021 г., когато загубиха от Челси.

Реал Мадрид достигна до полуфиналите, след като победи Хетафе с минимум в Ла Лига и си върна втората позиция във вътрешното поле, в края на седмицата, в която Барселона беше обявен за шампион математически.

От своя страна Манчестър Сити победи Евертън у дома (0-3), който, обединен в поражението на Арсенал, вече с разлика от 4 точки начело на Премиър, също има темпото за завладяване на местния шампионат.

В колко часа започва Шампионската лига Манчестър Сити – Реал Мадрид?

Реваншът от полуфиналите на Шампионската лига между Манчестър Сити и Реал Мадрид се игра днес, сряда, 17 май. Двубоят от европървенството ще се играе на стадион "Етихад" и ще започне в 21:00 часа.

Къде да гледате мача на Реал Мадрид по телевизията и онлайн

Мачът от Шампионската лига между Манчестър Сити и Реал Мадрид може да бъде проследен изцяло на живо по телевизионния канал Movistar Liga de Campeones.

Освен това може да се проследи на живо онлайн чрез уебсайта ABC.es, където ще бъдат достъпни всички новини, резултати, голове и най-новото за Шампионската лига.