График и къде да гледате жребия за полуфиналите на Купата на Краля 2023 г. на живо

Резултатът от Купата на Краля 2022-2023 наближава и при липсата на някои подробности всичко вече е готово за жребия за полуфиналите. Soccer City of Las Rozas отново ще се опита да се присъедини към томболата за кръстовете, които ще изберат големите финалисти, които ще изберат да вдигнат трофея отново тази година, като по този начин заменят настоящия шампион, Реал Бетис.

Тези полуфинали, за разлика от предишните кръгове като четвъртфиналите, ще се играят на два мача. Четирите отбора, които се класират за този кръг на елиминациите, ще трябва да се изправят един срещу друг в два мача, единият първи мач на стадиона на съперника, а другият завръщане на собствения им терен.

Отборите се класираха за полуфиналите на Купата на Краля

Вече има четири отбора, които са се класирали за полуфиналите на Копа дел Рей 2023: Барселона, ​​Осасуна, Реал Мадрид и Атетик, които спечелиха съответните си дуели, проведени миналата сряда, 26 януари.

Азулгранас пострадаха, за да победят Реал Сосиедад на Камп Ноу. Те го направиха с един-единствен гол на Дембеле в 51-ата минута, след изгонването на Брайс Мендес, което обуславя играта на баския тим.

От своя страна отборът на Навара успя да победи Севиля в мач, който завърши след продължения след равенство 1-90 в първите XNUMX минути. Именно головете на Чими Авила и Абде, играчът под наем от ФК Барселона, позволиха на Осасуна да сложи торта на полуфиналите на Купата на Краля.

Това са отборите, класирани към момента за полуфиналите на Копа дел Рей 2023:

• ФК Барселона

• Осасуна

• Реал Мадрид

• атлетичен

График и къде да видите жребия за полуфиналите на Купата на Краля 2023 г.

Жребият за полуфиналите на Купата на Краля ще се проведе следващия понеделник, 30 януари, от 13:00 часа. Той ще се проведе в Ciudad Deportiva de las Rozas, където ще разберем кои отбори ще се изправят в следващите мачове от турнира.

Събитието може да бъде чуто директно чрез официалните канали на RFEF (RFEF.es), на #VAMOS (8 и 50) на Movistar Plus и на канала Teledeporte. Освен това всички новини за полуфиналните мачове ще бъдат достъпни на ABC.es, където ще следим на живо жребия за Купата на Краля.

Датите на полуфиналите на Купата на Краля 2023 г

Полуфиналите на Купата на Краля 2022-23 ще се играят между февруари и март. По-конкретно, първият мач ще се играе между 8 и 9 февруари; а реваншите ще се играят между 1 и 2 март.

Големият финал на Купата на Краля ще се проведе през май на стадион "Ла Картуха" в Севиля.