І ў Сакуэльамасе мы дасягнулі таго, што здавалася немагчымым: выратавацца

У канцы мінулага года, калі быў згуляны амаль увесь першы раўнд чэмпіянату, UD Socuéllamos быў трэцім з апошняга і выйграў толькі адну гульню з 16. У той час дасягненне сталасці здавалася немагчымым. Тым не менш, клуб азулона вырашыў змяніць напрамак, выгнаў трэнера Хасіка і аддаў каманду свайму другому, Серхіа Кампасу. І вось так практычна тая ж каманда, якую скаланулі футбольныя лагеры Іспаніі, пачала перамагаць у гульнях. І менавіта вяртанне завяршылася ў гэтую нядзелю перамогай з лікам 1-2 над "Атлетыка Пульпіленьо", які заваяваў пастаяннае месца ў Другім RFEF.

Неўзабаве гульня ператварылася ў Ла-Манчу, які на восьмай хвіліне вывеў наперад ударам па камандзе Уга Эстэбана.

Другі мог адбыцца некалькімі дзеяннямі, асабліва ў выніку ўдару Нача Уэртаса ў штангу, але Пульпіленьо, які ўжо быў вылетены, зраўняў лік незадоўга да перапынку голам Барэнетчэа. Другі тайм быў усё ці нічога, таму што нічыя не каштавала socuelláminos. А героем стаў Фер Карціхо, які забіў гол з падачы Пепе Дэльгада на 67-й хвіліне, з перамогай у сумцы яму прыйшлося пакутаваць да апошняй хвіліны, калі Касі быў ануляваны гол у афсайд. Дабрыня.

Паражэнне CD Таледа

З трох іншых кастыльскіх каманд, якія ўжо выбылі ў лігу, CD Таледа прайграў "Рэалу Мурсіі" (2-0) і фінішаваў у ніжнім месцы, Кальва Сатэла таксама праваліўся супраць Агіласа (1-2), а CD Марчамала згуляў унічыю з "Геркулесам" (1 -1).