Заслужаны, але бескарысны гальштук для Таледа

Яшчэ адзін гальштук і ўжо шмат. З гэтай нагоды супраць даччынай кампаніі Levante. Выдатны лік 2-2, які быў дасягнуты пасля спрэчкі ў матчы, у якім зялёныя вялі лік 2-0 да 30-й хвіліны, але які ўсё яшчэ знаходзіцца ўнізе ў класіфікацыі. Сталасць - гэта ўжо хімера.

У апошнія дзве хвіліны першага тайма Рубен Марэна выдаліў сябе, атрымаўшы жоўтыя карткі, якіх можна было пазбегнуць. І ў другім тайме Таледа трымаўся як мог, пакуль госці не зраўнялі лік на 83-й хвіліне.

Але пачынайце з самага пачатку. На 3-й хвіліне Альберта Бернарда з вуглавога перавёў мяч на дальнюю штангу, дзе Іван Седрык забіў пустыя вароты.

Сам Седрык змог зрабіць лік 2:0 на 13-й хвіліне, але яго ўдар з краю паспешліва перавярнуў галкіпера гасцей.

На 26-й хвіліне доўгі пас Адрыяна Хіменэса працверазіў поле гасцей. Паміж Леалам і Тоні Эрэра адбылася сварка, з якой Рубен Марэна спрабаваў забіць гол з усім камфортам на свеце.

Барселонская копія была непазбежнай. На 31-й хвіліне выдатным ударам і пасля ланцуговых памылак мясцовай абароны Араса забіў гол.

Да перапынку гульня ішла з лікам 2-1, але Рубен Марэна зрабіў дзве памылкі на працягу хвіліны, атрымаўшы дзве жоўтыя карткі, якія адправілі яго ў распранальню.

Пасля рэстарту Мігу Гарсія, Андрыу і Алекс Марцін памілавалі лік 3-1. Хто не дараваў, так гэта каманда азульграна з неўтаймаваным голам на 83-й хвіліне ад Алькайны. Нягледзячы на ​​​​гэта, на 90-й хвіліне Пепе Кармона наблізіўся да пераможнай вароты «зялёных», але Пенья адбіў мяч на лініі варот.

Іншымі маркерамі для каманд Кастыліі і Ла-Манчы былі: Recreativo Granada, 2-UD Socuéllamos, 0; Calvo Sotelo de Puertollano, 4-Mar Menor, 0 і CD Marchamalo, 1-Atlético Pulpileño, 0.

Тэхнічны ліст

CD Таледа: Раберта; Эрэра (Камбіль, пам. 80), Марыё Гомес, Адрыян Хіменэс, Гоміс; Андрыу, Артура Сегада (Мігуе Гарсія, м. 46), Радры (Віктар Андрэс, м. 87), Альберта Бернарда (Пепе Кармона, м. 87); Рубен Марэна і Іван Седрык (Алекс Марцін, пам. 80)

Atlético Levante UD: Філдс; Леаль (Алкаіна, м. 56)l, Тоні Эрэра, Карлас Хіменэс, Пенья; Араса (Севікян, м. 66), Серда, Бенітэс, Марыё Радрыгес (Відо, м. 79); Фарадж (Хасэда, пам. 56) і Пульпон.

Суддзя: Абрахам Эрнандэс Маэстрэ. Андалузскі камітэт. Жоўтыя карткі для мясцовых жыхароў Эрэра, Рубен Марэна (абаронца, выдалены на 45-й хвіліне) і Седрык. З візітам у Леал, Араса, Севількян і Пенья.

Галы: 1-0, м. 3: Іван Седрык; 2-0, м. 26: Рубен Марэна; 2-1, м, 31: Араса; 2-2, м. 83: Алкаін.

Інцыдэнты: Матч 29-га дня групы V Другога чэмпіянату RFEF прайшоў на стадыёне "Сальта-дэль-Кабальё" перад 1.600 гледачамі.